BAĞIMSIZ YAŞAM İÇİN İSTİHDAM
Bize Ulaşın
32. Ulusal Özel Eğitim Kongresine Katıldık
Her yıl düzenlenen Ulusal Özel Eğitim Kongresi bu yıl 32. Kez düzenlendi. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü ve Gazi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (GUZEM) işbirliği ile düzenlenen 32. Ulusal Özel Eğitim Kongresi, 2-4 Kasım 2022 tarihleri Ankara’da gerçekleştirildi.
Anadolu Üniversitesinin koordinatör olduğu, Eskişehir Valiliği, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Down Sendromu Derneği ile İtalya, İspanya ve Avusturya'dan ortakların olduğu “EFIL-Employment For Independent Life-Bağımsız Yaşam İçin İstihdam” Ka204 Yetişkin Eğitim Stratejik Ortaklıklar Projemizi bildiri olarak sunduk. Projemizin sunumu Prof. Dr. Atilla Cavkaytar tarafından gerçekleştirildi.
Proje yürütücümüz Prof. Dr. Yasemin Ergenekon ve proje ekibinde de yer alan proje ortağımızı Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE proje uzmanı, Kadir Kılıç ve Ebru Söğüt ile birlikte projemizin fikri çıktıları kongre katılımcılarıyla paylaşılarak projemizin yaygınlaştırma çalışmaları gerçekleştirilmiştir.
Türkiye’de özel eğitim alanının öncülerinden biri olan Doç. Dr. Mitat Enç’in anısına yapılan bilimsel etkinlik, Mimar Kemaleddin Salonu’nda düzenlenen kongreye Rektör Prof. Dr. Musa Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yücel Gelişli ve Prof. Dr. Fazlı Polat, Gazi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Selvi, Gazi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Necdet Karasu, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdür Vekili Cemal Özdemir, Gazi Üniversitesi Öğrenme Gelişim Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin (ÖGEM) Kurucusu Prof. Dr. Ayşegül Ataman ve ÖGEM Müdürü Prof. Dr. Rüya Özmen’in yanı sıra akademisyenler ve katılımcılar katıldı.